2009/2010 Fotogalerie

Ve středu 23. června jsme se zajeli podívat za dětmi do rakouského Gerasu. Tamní školka je totiž naší partnerskou školkou v rámci projektu EU "Interkulturní vzdělávání dětí a dospělých" do kterého se naše školka loni na jaře zapojila. A protože si tento týden hrajeme na piráty, jeli jsme tedy do Gerasu jako piráti. Přijetí bylo velice přátelské a přes prvotní ostych si během první hodiny začaly hrát všechny děti společně. Paní ředitelka nás ochotně provedla jejich školkou, která okouzlila nejen děti, ale i všechny dospělé. Prostor třídy je řešen nápaditě a přitom jednoduše a místo zde najdou všechny oblíbené činnosti dětí. Po krátkém vystoupení, kdy děti z obou stran hranice předvedly co se naučily v jazyce sousedního národa, čekalo na všechny pohoštění na školní zahradě a pak už si děti jen hrály a hrály. Naoplátku jsme pozvali děti z Gerasu do naší školky a budeme se těšit na další milé setkání.
P1130514.JPG
P1130521.JPG
P1130519.JPG
Tento týden, během kterého byl i MDD, jsme si s dětmi hráli na indiány. Vyráběly se indiánské korále, indiánské šaty, malovaly se obličeje, připravovaly se čelenky a další indiánské pomůcky, bez kterých by indián nebyl indiánem. U kmenového ohně Poličáků (jak se náš kmen jmenoval) se rozdávala indiánská jména a tak se tento týden jmenovaly děti nejrůznějšími přízvisky a přezdívkami, jako třeba Bystré oko, Pravdomluvné srdce, Tančící laň či Dunivý hrom. Tančilo se a zpívalo, zakopával se válečná sekera a kouřila se dýmka míru. Bylo toho spoustu, co se tento týden děti o indiánech dozvěděly a to, že si doma odmítaly umýt obličej s indiánskými kresbami, nás přesvědčilo o tom, že se jim indiánský týden opravdu líbil....ostatně nám taky!!!!
P1130269.JPG
P1130287.JPG
P1130191.JPG
Celý tento týden a i týden minulý jsme se věnovali převážně přípravě jarní výstavy před obchodem v Polici. Dalo nám to spoustu práce, ale myslím, že výsledek bude stát za to!!!
P1120035.JPG
P1120038.JPG
P1120046.JPG
11. března 2010 k nám do školky přijela paní Vojtová s prventivním programem od BESIPu. Program s názvem "Bezpečná cesta" nadchl děti i dospělé, kteří se ho zúčastnili. Nejprve si p. Vojtová s dětmi povídala a kreslila a potom byla módní přehlídka. Do tohoto dne jsme netušili, kolik různých bezpečnostních pomůcek spojených s bezpečností silničního provozu je na našem trhu. Od bezpečnostních reflexníxh vest a vestiček, které jsou v několka variantách a některé mají i vl. batůžek, po přívěsky, náramky, nášivky, klipy, obojky a kšiltovky. Děti si mohly vyzkoušet všechny možné pomůcky, které zajistí, že budou chodci dobře viděni. Pak následoval výukový film "Bezpečně do školy". V žádném případě se nejednalo o nudný a nezáživný dokument, ale o příběh malé holčičky Aničky, který děti naprosto pohltil. Na závěr děti od p. Vojtové dostaly dárečky v podobě reflexních přívěsků a nálepek. Byl to velmi přínosný program pro děti i nás dospělé a doufáme, že se k nám p. Vojtová ještě někdy přijede podívat. Budeme se těšit!!!
P1010659.JPG
P1010662.JPG
P1010663.JPG
Paní učitelka Lenka se zúčastnila kurzu Encaustica a tak nás s touto technikou seznámila také. Je to jednoduché, velice efektní a hlavně...co kus to originál.  Jak to jednou zkusíte, už nic jiného nechcete dělat....okouzlí vás to!
P1010571.JPG
P1010572.JPG
P1010573.JPG
18. února 2010 se v naší školce konal kurz "Pletení z pedigu". Přijela za námi paní Zdeňka Řepová, která celý kurz vedla. Ač se nám to zdálo z počátku naprosto nemožné, tak po dvou hodinovém snažení, pod vedením p.Zdeňky, si každá hrdě odnášela domu svoji vlastnoručně upletenou ošatku. Nálada byla bezvadná a tak jsme hned ten večer naplánovali další setkání s paní Zdeňkou a pedigem. Budeme se těšit!!!
Obraz058.jpg
Obraz059.jpg
Obraz051.jpg
15. ledna proběhla v naší školce malá zimní Olympiáda. Děti se proměnily v sněhuláky, kteří si toužili vyzkoušet taky něco ze zimních sportů. A tak se ve třídě krasobruslilo, rychlobruslilo, lyžovalo a na závěr se sehrálo hokejové utkání holčičky versus kluci. Některé výkony byly naprosto fascinující a kreace krasobruslařů byly hodny olympijských medailí. Ty také na závěr všichni dostali a spolu s nimi diplom a malou sladkou odměnu.
DSCN9015.JPG
DSCN9018.JPG
DSCN9015.JPG
V pondělí 21. prosince, po návratu z vánočního koncertu, proběhla besídka, kde děti rodičům, prarodičům sourozencům a známým předvedly nacvičenou scénku "Vánoce u Spejblů" a krátké pásmo koled. Po tom si děti i dospělí mohli zkusit házení botou a kouzelný oříšek jim prozradil, co je v tom příštím roce čeká. Někohio štěst, zdraví a někoho hodně práce .
Samozřejmě, že do školky v ten den zavítal také Ježíšek a děti s rodiči se mohli společně potěšit ze spousty dárků.
P1000142.JPG
P1000143.JPG
P1000144.JPG

Na letošní výstavě, zaměřené na dobu adventu a Vánoc, se spolu s naší školkou podílela nejen ZŠ Police, ale také Klub maminek. Šikovné ruce všech žen a dívek z těchto tří organizací dokázaly opravdu něco úžasného. Zručnost a nápaditost jednotlivých výrobků ohromovala všechny návštěvníky a že jich letos bylo opravdu požehnaně. I když to za oknem nevypadá, tak advent je opravdu tady a já doufám, že se nám podařilo pomocí této výstavy navodit tu správnou sváteční atmosfétu. Všem těm, které přiložily své ruce k dílu ze srdce děkuji. Za úpěchem této akce je práce každé z nich. Holky..... díky moc!!!!!!
DSCF7525.JPG
DSCF7527.JPG
DSCF7529.JPG
Tento týden si děti s paní učitelkou Lenkou povídaly o stromech a tak si zkusily jeden takový velký strom vyrobit. Technikou kašírování a otisku listů.
strom.jpg
strom 046.jpg
strom 045.jpg
Tak a je tu nový školní rok. Rok 2009/2010. Je to rok plný novot. Začínáme v nové školce, která se nachází v budově Základní školy Police. Během prázdnin proběhlo velké stěhování. A i když je nová školka o něco menší, než ta bývalá, myslím, že se nám podařilo pro děti připravit příjemné a tvůrčí prostředí, s místem pro klučičí řádění, holčičí hry na maminky, nebo velké výtvarné tvoření. Každý si v novém členění třídy má možnost najít to své místečko, kde se bude cítit dobře. Pomocí sponzorského daru, se podařilo zrealizovat dlouho plánovanou výměnu lůžkovin a ručníčků a tak je školička jako z cukru. Dětem jsme jako dárek na uvítanou rozdali trička od Nadace Čez, která nám tato společnost věnovala v loňském roce. Pro tento školní rok máme zapsáno 16 dětí a doufáme, že se jim bude u nás ve školce líbit stejně, jako nám!
1.jpg
Image.aspx.jpg
lkj.jpg

Co má vaše dítko nejraději?

Pohádky (4948 | 20%)
Počítačové hry (4916 | 20%)
Čokoládu (4815 | 20%)
Zmrzlinu (4927 | 20%)
Maminku a tatínka (5052 | 20%)
Administrátor stránek Alena Doležalová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one