2010/2011 Fotogalerie

Poslední místo, které jsme na naší cestě kolem světa navštívili, byla Afrika - černý kontinent. Povídali jsme si o Sahaře, o domorodcích, proč mají obyvatelé Afriky černou kůži, co zde žije za zvířátka, atd. Přečetli jsem si africké pohádky, naučili jsme se básničku o Africe, vyráběl se ruční papír, ale také pantofle. Hodně se kreslilo, malovalo a lepilo. Učili jsme se chodit s předmětem na hlavě a udržet co nejdéle rovnováhu, no skrátka.....zažilo se toho mnoho. Tak se podívejte.
IMG_5483.JPG
IMG_5485.JPG
IMG_5480.JPG
Předposledním světadílem, který s dětmi v tomto školním roce "nevštívíme" je Austrálie....země klokanů, medvídka koaly,sopak, Maurů a samosebou moře kde žije rybka Nemo a Dory. Povídali jsme si o Sydney, ukázali jsme si, že je Austrálie největší ostrov, seznámili jsme se s s dalšími netradičními zvířaty žijícími na tomto kontinentě a jak jinak....hráli jsme hry, zpívalo se, malovalo a vyváděly se vylomeniny. Největší radost ale měly děti z dopisu, který nám poslala paní Gabriela Polak z australského města Queensland a k němu přiložila fotografie koaly a klokana. Naoplátku pocestují do Austrálie obrázky od našich dětí společně s fotografií naší školky.
Na 1. června jsme opět pozvali záchranáře z Rescue teamu v Třebíči, aby děti i nás seznámili s tím, jak se chovat v krizových situacích, jak předcházet zranění a když už se něco stane, tak jak zareagovat co nejlépe. Děti se seznámily s různými typy zranění a jejich ošetření a i my dospělí jsme se dozvěděli dost zajímavých informací, které jsme doposud nevěděli. Budeme doufat, že fingovaná poranění, která zde záchranáři ošetřovali, budou jediná, která se dětem přihodí.
12. května 2010 jsme společně s dětmi z MŠ Jemnice navštívili ZOO Jihlava. Tato společná návštěva se konala v rámci projektu "Interkulturní vzdělávání dětí a dospělých", do kterého jsou obě tyto školy zapojeny. Náklady na dopravu byly hrazeny právě z tohoto projektu, takže jsme nemuseli zbytečně zatěžovat rodinné rozpočty všech rodičů, což bylo kvitováno s povděkem .
Pro naše děti jsme si v ZOO předem domluvily výukový program s názvem Mazlíčci. Děti se zde dozvěděly co potřebují zvířátka, která máme doma a jak se o ně správně starat. Mimo to si mohly některá zvířátka pohladit a že to nebyla vždy jen ta huňatá a roztomilá zvířátka, to je patrno z fotografií. Počasí vyšlo naprosto skvěle...první kapky dapadly na autobus právě ve chvíli, kdy jsme odjížděli z parkoviště před ZOO. Cestou domů někdo spal a někdo brebentril, ale všem se nám tam moc líbilo a musím říct, že jsme se jako učitelky dmuly pýchou nad tím, jak byly naše děti vzorné.
V pátek 20. května 2011 probíhala další etapa "Světového běhu harmonie". Tato etapa vedla i přes obec Police a organizátoři této akce nás pozvali na krátké seznámení s obsahem a hlavním smyslem tohoto běhu, který probíhá opravdu v rámci celého Světa. Pochodeň, kterou s sebou přinesli, si mohly podržet všechny děti a v duchu si každý přál něco, co by učinilo ten náš svět lepším místem k životu.
V neděli 15. května 2011 se konal "Den s maminkou". Mateřská škola a Základní škola připravily pro maminky program plný překvapení....básničky, písníčky, tanečky, hra na flétnu, pásmo v němčině, divadlo a módní přehlídka...to vše jsme pečlivě nacvičovali s malými i velkými dětmi. Aby nás nezaskočilo špatné počasí, pořádali jsme tuto akci v budově bývalé školky. Na závěr děti maminkám rozdaly dárečky a přáníčka a myslím, že se pobavili všichni, kdo se za námi v tuto neděli přišli podívat.
IMG_4869.JPG
IMG_4870.JPG
IMG_4876.JPG
V pátek 29. dubna se do školky slétly malé i velké čarodějnice a taky pár čarodějů. Ráno jsme si vyrobili amulety, které nás budou chránit před uhranutím a špatnými silami, potom jsme si zařádili při písničkách a pak už se šlo na čarodějnou cestu a sbírali se kouzelné a léčivé bylinky. Malé čarodějnice a čarodějové se učili poznávat a pojmenovávat vše, co jsme po cestě viděli kvést.
27. dubna 2011 se děti s paní učitelkou Marcelou a paní Křivanovou vydaly do Kostník, kam nás pozvala právě paní Křivanová na jejich Jarní - Velikonoční výstavu. Děti si z domu přinesly batůžky a když došly do cíle, s chutí sluply, co jim maminky nachystaly. Výrobky na výstavě hýřily jarními barvami, ale hlavně spoustou nápadů. Klubouk dolů!!!

více viz:
I letos před Velikonocemi jsme společně se základní školou připravili "Velikonoční výstavu" před Jednotou v Polici. Přípravy probíhaly skoro celý měsíc. Vyrábělo se ze sena, malovalo se a lepilo. Doufejme, že počasí k nám nebude letos tolik skoupé jako loni a výrobky vydrží po celou dobu výstavy netknuty
IMG_4498.JPG
IMG_4500.JPG