2010/2011 Fotogalerie

Dalším světadílem na naší "Cestě kolem světa" je Evropa. Samosebou, že tím nejdůležitějším státem je naše Česká republika. Povídali jsme si o hlavním městě Praze, něco o dějinách, o významných osobnostech, o místě kde žijeme, o rodině a protože, co Čech to muzikant, nemohly chybět písničky, tanečky a hudební nástroje.
Co dětem v paměti zůstane, to se uvidí, ale každopádně....oblažily nás tolika perličkami, že, se o ně musíme podělit.
Takže:
1) Prezident žije na mostě a je to praotec Čech
2) Hlavní město je Vltava
3) Praotec Čech vystoupil na horu Hříbek
IMG_4219.JPG
IMG_4220.JPG
IMG_4221.JPG
Jelikož jsme si povídali o Jižní a Střední Americe, nemohly jsme tedy opomenout ani oblast Kribiku a s ní spojené piráty. A tak se ve školce objevila pirátská loď, moře i s ostrovem a spousta malých pirátů, kteří se dozvěděli zase něco nového o moři, o zvířatech žijících pod hladinou moří a oceánů, zahráli si spoustu her na pirátské lodi a vyrobili si své malé moře ve skleničce. Na závěr jsme společně vyrazili najít pirátský poklad, který si však piráti museli opravdu zasloužit a po cestě k němu, museli vyplnit řadu úkolů.
V neděli 13. března 2011 se konal již třeti dětský karneval, na kterém spolupracovala MŠ Police a ZŠ Police. Opět byly pro děti připraveny soutěže, písničky, občerstvení a bohatá tombola. Karneval se i letos konal v budově ZD Police a my děkujeme za ochotu, se kterou nám byl sál zapůjčen. Díky bohaté tombole snad nikdo neodcházel s prázdnou, nebo smutný z toho, že právě ta jeho maska nevyhrála...protože vybrat ty nejlepší bylo těžké a všichni vyhrát nemohou. Snad zase za rok .

První týden v březnu jsme si s dětmi povídali o Mexiku....jak se tam, žije, co tam roste, co se tam nosí atd., atd. Dětem se nejvíc líbila pohádka "O kaktusu", kterou jsme museli několikrát opakovat. Vyráběly se kaktusy z brambor, lepila se ponča z papíru, barvila se ponča z látky, hrály se hry na "Vesničany a lupiče" a na závěr týdne jsme si udělali malou fiestu - oslavu a s Mexikem jsme se pro tento rok rozloučili.
Během zimy, která byla letosopravdu krutá, připravily děti s paní učitelkou Marcelou krmítka z kokosových ořechů. Příprava byla náročná, ale jelikož jsou naše děvčata ve školce holky šikovné, tak společnými silami "přehudlaly" všechny ořechy, které potom děti naplnily směsí semínek a tuku.
Dalším tématem, o kterém si nyní ve školce povídáme je Jižní Amerika. Co vše se dá v rámci tohoto tématu probrat....zvířata a mláďata, barvy, velikosti, koloběh vody v přírodě, důležitost deštných pralesů, vliv člověka na přírodu, recyklace, materiály a věci z nich vyrobené, karneval, písničky, tanečky...a spoustu a spoustu dalších věcí. S paní učitelkou Marcelou si děti udělaly "Vitamínový den" a připravily pohoštění, které průběžně uzobávaly a budeme doufat, že tato vitamínová bomba konečně vyžene ze školky chřipku, které se tu letos opravdu zalíbilo.
Už týden se ve školce chystalo, lepilo a malovalo.....a dnes přišel ten dlouho očekávaný okamžik.... byl Karneval. Jelikož si právě s dětmi povídáme o Jižní Americe a všem co se k ní pojí, tak ani Kerneval jako v Rio de Janeiru nemohl chybět. Maminky opět zabodovaly, protože masky, které dětem doma připtavily byly naprosto úžasné..... s tetou Eli si v "němčině" zahrály u zrcadla....a pak vypuklo to pravé karnevalové řádění.....malovalo se na obličeje, tančilo se a hrály všechny možné hry...... jen se podívejte, jak to u nás vypadalo!!!!
V pátek se konala malá velká školkovská Olympiáda. Venku mrzlo a po ledovce se nedalo ani chodit, natož na ní sportovat. Tak jsme zůstali ve školce a všechny disciplíny jsme absolvovali ve třídě. Nábytek stranou, rozdat čísla závodníkům a HURÁ na to!!!
První týden v lednu jsme si povídali o zimě a pokračovali jsme s tématem Antarktida a Arktida. Děti si zakouzlily s vodou a mrazem a vznikly překrásné ledové květiny, kterými ozdobýme zeleň před školou. I nadále se ve školce notuje Grónská píseň a chystá se Zimní Olympiáda. o jejím konání budeme informovat a samosebou pořídíme dokumentaci o průběhu a vítězích. Sportu zdar!!!
21. prosince 2010 se konala vánoční besídka s rdiči. Děti měly připravené divadélko "Zvířátka v lese", Grónskou píseň, básničky a samozřejmě koledy. nakonec si společně s rodiči vyrobili voňavý pomeranč, který jsme nazvali "Domácí štěstí". Druhý den přišel do školky Ježíšek. Pod stromečkem našly děti především hry zaměřené na motoriku, logické uvažování, zrakovou a sluchovou paměť, prostě takové hry, které je nejen pobaví, ale hlavně něco naučí :-)