2010/2011 Fotogalerie

V pátek 3. prosince 2010 proběhla Mikulášská nadílka spojená se setkáním všech třech spřátelených školek  v rámci projektu "Interkulturní vzdělávání dětí a dospělých" - MŠ Police, MŠ Jemnice a Kindergarten Geras. Setkání se konalo v prostorách Kulturního domu v Jemnici. Naše děti jsme při té příležitosti nastrojili jako malé čertíky, aby nikdo nebyl na pochybách co jsou ti naši ďáblíci zač .
Dalším světadílem o kterém jsme si povídali byla Asie. Zahráli jsme si na cestu Orient Expresem, který nás dovezl přes Rusko, Indii, Čínu a Mongolsko až do Japonska, ukázali jsme si spoustu fotofrafií a obrázků na Pc, na kterých děti uviděli poušť Gobi, velkou čínskou zeď, pandu či Himaláje a Mount Everest. Povídali jsme si o zvířatech, která zde najdem, o lidech a jejich kultůře. Děti si vyrobily chrlícího draka, seznámily se s netradičními nastroji jako jsou tibetské mísy a pod. Zahráli jsme si na horolezeckou výpravu a ošetřovali jsme tranění, která se nám cestou přihodila. Děti se seznámily s tím, jak se v takové situaci zachovat.
V neděli 21. listopadu se již po třetí konala Adventní výstava v obřadní síni zámku Police. I letos na této akci spolupracovali všechny tři organizace, a to: MŠ Police, ZŠ Police a Klub maminek Police. Společnými silami se všem členkám, zaměstnankyním a také dětem, podařilo vyrobit nezkutečné množství dekorací a výrobků s adventní tématikou. Výstava začínala ve 14.00 hod., ale již o půl druhé se začaly do obřadní síně hrnout zástupy návštěvníků, což nás překvapilo, ale udělalo nám to velikou radost, neboť to svědčilo o tom, že je tato akce mezi lidmi dobře zapsána a že se na ni lidé těší.
DSCF1486.JPG
DSCF1485.JPG
DSCF1484.JPG
Ve čtvrtek 11. listopadu 2010 se konalo druhé přátelské setkání mezi dětmi z MŠ Police, MŠ Jemnice a Kindergarten Geras. Toto setkání proběhlo u příležitosti svátku Sv Martina, který se v Gerasu slaví průvodem lucerniček - Laterne. A aby si děti mohly užít svých světýlet jelo se až v 15.30 hod. Naše děti si připravily svá světýlka, se kterými prošli rozzářeným Gerasem a zúčastnily se též mše v mítním kostele. Další setkání...tentokrát již na naší straně hranic ....proběhne 3. prosince v Jemnickém KD.
geras laterne 022.jpg
geras laterne 021.jpg
geras laterne 025.jpg
Poslední týden v našem putování po Asii, jsme věnovali "chudobě"! Děti se v tomto týdnu měly možnost seznámit s tím, že ne všude na světě je tomu tak, jak jsou zvyklé. Jako první bod bylo...protřídění hraček ve třídě. Omezili jsme se pouze na hračky dřevěné a i ty jsme proselektovali. Naoplátku se dětem dal k dispozici rozličný materiál, a to jak přírodní tak i recyklovaný, z něhož si děti zkusily vyrobit hračky samy. Vznikla spousta autíček a panenek a také improvizované obydlí. Inspirovali jsme se také u hraček Montessori....a tak se dětem dala k dispozici píkovnička z tácu a hrubé mouky a pomocí přesýpání máku z  nádoby do nádoby si děti procvičovali motoriku a koordinaci ruky a oka. V závěru týdne se tvořilo a peklo ze slaného těsta.
Tak jako cestovatel Marco Polo, který ve 13. století podnikl dlouhou cestu po Asii, tak i my s našimi dětmi, jsme ve čtvrtek po ránu vyrazili na tůru, která vedla do Hájku. Ráno bylo pošmourné a docela chledné, ale to nás neodradilo. Po svačince jsme se převlekli a vyrazili. Děti už stejně nemohly ve školce nedočkavostí vydržet. Cesta ubíhala a i ti nejmenší hrdině šlapali až ke kostnickému hájku. Tam jsme zapálili táborák a opekli buřtíky. Děti sluply co jim maminky provijanťačky nabalily, posedělil jsme u ohníčku, který krásně hřál a pak už jsme se museli vrátit, abychom stihli oběd a odpolední spánek. Výlet se vydařil a děti se už těší na další výpravu, kterou máme v plánu co nevidět.
První tématický blok v tomto školním roce byl ve znamení Severní Ameriky. Děti se seznámily se spoustou nových věcí....kod byl Kryštof Kolumbus, jak byla objevena Amerika, co je to mrakodrap, jaká zvířata tam žijí, ale hlavně je ze všeho nejvíce zajímnali Indiáni. Každé dítko si vyrobilo svůj totem, svůj indiánský oblek a čelenku a společně se vyrobil i veliký totem naší MŠ.
Proběhl Brusinkový den....v čevené barvě a na závěr i velké Indiánské křepčení kolem totemu na hřišti.
Indiáni 007.jpg
Indiáni 008.jpg
Indiáni 004.jpg
Ve čtvrtek 7. 10. 2010 se konala již třetí školkovská Broučkiáda. I letos přišli do školky broučci a berušky z celého okolí a protože se umoudřilo počasí a přestalo pršet, mohly se děti potěšit se svým světýlkem při Světluškovém průvodu obcí.
obrázky 002.jpg
obrázky 003.jpg
obrázky 007.jpg
Dokud je venku ještě alespoň trošku pěkné počasí, snažíme se být s dětmi co nejvíce na čerstvém vzduchu a užít si pouštění draků. Občas se nám to zašmodrchá, občas to nelétá a občas nefouká vítr....nás to ale neodradí a zkoušíme to dál a dál .
V úterý 7. září 2010 jsme se společně se ZŠ Police zajeli podívat na ukázku práce profesionálních hasičů z Jemnice. Na náměstí v Jemnici byla připravena prezentace jejich práce při havárii, kdy je třeba velmi rychle vyprostit zraněné pasažéry z havarovaného auta. Začátek akce byl ovšem posunut a tak jsme v chladném podzimním počasí nalezli útočiště v místním Muzeu....kde se nachází expozice nerostů z okolí Jmenice, ale hlavně expozice čajů z místního podniku Jemča Jemnice. A tak jsme si do školky přivezli spoustů vzorků čaje na ochutnání, což jsme taky hned využili....protože jsme se vrátili prokřehlí a prochladlí až na kost!!!
DSCF9650.JPG
DSCF9651.JPG