Něco málo o nás...

Od 1. července 2008 je zřízena Mateřská škola Police - příspěvková organizace. Zřizovatelem mateřské školy je obec Police. Ke stejnému datu je v mateřské škole zřízena výdejna stravy s kapacitou 35 stravovaných.

Naše školka je pro všechny děti  místem pro hru, zábavu, objevování nových věcí a zkušeností, plnění povinností, práci i odpočinek - ovzduší laskavé a důvěrné komunikace, která vytváří pocit bezpečí a pohody.

Mateřská škola má dlouholetou tradici a na adrese Police 109 se nacházela již od roku 1955. Po přestavbě započaté v roce 1980, byl provoz v nové budově zahájen v roce 1986.

Z důvodu klesajících počtů dětí je školka již několik let jednotřídní s kapacitou 25 dětí. Věk dětí v naší školce je v rozmezí 3 až 6 let.( heterogenní skupina).

V průběhu letních prázdnin 2009 se školka přemístila do budovy ZŠ Police. Školní rok 2009/2010 bude zahájen již v nově upravené části přízemního traktu.

Školka v Polici je spádovou školkou pro okolní vesnice. Dojíždějí k nám děti z Kostník, Kdousova, Bačkovic a Radotic.

Zahrada s nově opraveným pískovištěm zůstává nadále k dispozici a je celoročně využívána nejen k pobytu venku, ale i ke sportovním aktivitám a školkovým akcím.

V prostorách školky je velká třída s vybudovaným podiem, pod kterým je umístěn hrací koutek, který skýtá dětem možnost relaxace a klidu. Na podiu je situován prostor a lehátka k odpolednímu odpočinku.  Dále je zde zřízena výdejna stravy z přilehlé kuchyně ZŠ, ředitelna ředitelky, šatny a umývárna.

S dětmi v naší mateřské škole pracují dvě kvalifikované pracovnice a provozní zaměstnankyně.