Toto je asi nejčastější otázka, nad kterou rodiče nově příchozích školkáčků přemýšlí. A tak abychom vám usnadnili práci, sestavili jsme tento seznam věcí, které by dítko mělo při nástupu do školy mít sebou.
  • Převlečení na pobyt venku (venku budeme běhat, cvičit, hrát si a objevovat a tak ne vždy příjdeme jako "z cukru".)
  • Náhradní spodní prádlo (pro případ drobných nehod :o)
  • Při nepřízni počasí pláštěnku a vhodnou obuv
  • Bačkůrky ( pantofle zakázány z bezpečnostních důvodů )
  • Spící děti pyžamko nebo noční košilku ( děti si mohou z domu donést vlastní polštářek)
  • Papírové kapesníčky - celý balíček
  • Toaletní papír - celé balení
  • Kartáček na zuby a pokud můžeme prosit, tak i s krytem na zubní kartáček (z hygienických důvodů), zubní pastu, kelímek a hřebínek
  • Umělohmotný hrneček  na pitný režim, (ve školce jsou erární hrnečky k dispozici, ale hrneček z domova, je hrneček z domova)
  • Zástěrku nebo tatínkovo starší tričko na výtvarné činnosti  (budeme pracovat s různými výtvarnými materiály a technikami)
  • Velké balení tekutého mýdla
  • ​Šťávu - 1l

Vstup do mateřské školy je pro dítě velká změna, se kterou se každý nový školáček vyrovnává jinak. Bude potřebovat vaši podporu a pochopení. Snažte se dítě pozitivně naladit na vstup do školky.
Čeká tu na něj spousta kamarádů, paní učitelky, které se na každé dítě těší a pomůžou mu zvládnout počáteční nejistotu.  Společně si budeme hrát a zkoumat nové věci, malovat, zpívat, chodit na vycházky, hrát divadla a pod.