Co dát dítěti do školky

• Převlečení na pobyt venku, v deštivých a mokrých dnech nejlépe nepromokavé + gumáčky (venku budeme běhat, cvičit, hrát si a objevovat a tak ne vždy příjdeme jako "z cukru".)
  • Vždy pokrývku hlavy a to ať je vítr, nebo slunce.
  • Náhradní spodní prádlo min 2ks, ponožky, punčochy, nátelník a triko s dlouhým rukávem (pro případ drobných nehod :o)
  • Bačkůrky, které si dítě zvládne samo zapnout!!! ( pantofle zakázány z bezpečnostních důvodů )
  • Spící děti pyžamko nebo noční košilku
  • Papírové kapesníčky - celý balíček
  • Toaletní papír - celé balení
  • Kartáček na zuby, zubní pastu a hřebínek
  • Umělohmotný hrneček  na pitný režim, (ve školce jsou erární hrnečky k dispozici, ale hrneček z domova, je hrneček z domova)
  • Tatínkovo starší tričko na výtvarné činnosti  (budeme pracovat s různými výtvarnými materiály a technikami)
  • Velké balení tekutého mýdla
  • ​Šťávu - 1l
Vstup do mateřské školy je pro dítě velká změna, se kterou se každý nový školáček vyrovnává jinak. Bude potřebovat vaši podporu a pochopení. Snažte se dítě pozitivně naladit na vstup do školky.
Čeká tu na něj spousta kamarádů, paní učitelky, které se na každé dítě těší a pomůžou mu zvládnout počáteční nejistotu.  Společně si budeme hrát a zkoumat nové věci, malovat, zpívat, chodit na vycházky, hrát divadla a pod.