Školkovský Radík

ŠKOLKOVSKÝ RADÍK!!!
Co dát malému školkáčkovi s sebou do školky?

• Převlečení na pobyt venku, v deštivých a mokrých dnech nejlépe nepromokavé + gumáčky (venku budeme běhat, cvičit, hrát si a objevovat a tak ne vždy příjdeme jako "z cukru".)
  • Vždy pokrývku hlavy a to ať je vítr, nebo slunce.
  • Náhradní spodní prádlo min 2ks, ponožky, punčochy, nátělník a triko s dlouhým rukávem (pro případ drobných nehod :o)
  • Bačkůrky, které si dítě zvládne samo zapnout!!! ( pantofle zakázány z bezpečnostních důvodů)
  • Spící děti pyžamko nebo noční košilku + hřebínek (holčičky s dlouhými vlásky)
  • Papírové kapesníčky – celé balení
  • Toaletní papír - celé balení
  • Kartáček na zuby a zubní pastu
  • Uzavíratelnou lahvičku na pitný režim + batůžek
  • Velké balení tekutého mýdla
  • Šťávu - 1l
  • 500,- zálohová platba na stravné
  • 100,- na jednorázové papírové ručníky
Vstup do mateřské školy je pro dítě velká změna, se kterou se každý nový školáček vyrovnává jinak. Bude potřebovat vaši podporu a pochopení. Snažte se dítě pozitivně naladit na vstup do školky.
Čeká tu na něj spousta kamarádů, paní učitelky, které se na každé dítě těší a pomůžou mu zvládnout počáteční nejistotu.  Společně si budeme hrát a zkoumat nové věci, malovat, zpívat, chodit na vycházky, hrát divadla a po

Důležité rady

Dětem nedávejte do MŠ cenné předměty -  prstýnky, řetízky, hodinky-nemůžeme za ně ručit.

Do školky nepatří: žvýkačky, potraviny a hračky z domova (pokud Vás k tomuto nevyzvou ped. pracovníci)

Příčinu nepřítomnosti dítěte oznamte neprodleně učitelce pokud možno nejpozději den předem a v případě nemoci do 7,30 hod. Odhlášení obědů a svačinek si zajistěte taktéž nejpozději do 7,30 hod.

V případě, že dítko v průběhu dne z důvodu onemocnění odchází s rodičem z MŠ, má rodič nárok si v poledne vyzvednout oběd.

Odhlašování dětí: ráno do 7.00               Telefonicky:  722815805                                                                                                       Osobně: Rodič,  nebo jím pověřená osoba